Przejdź do głównej zawartości

ArchelinoDrewniana podstawka z wyżłobieniem (arka) 6 drewnianych zwierzaczków, jedna drewniana postać Noego oraz książeczka z 60 zadaniami oraz rozwiązaniami oto co wchodzi w skład gry logicznej "Archelino" od HUCH & friends. Autorem gry jest Inon Kohn a gra przeznaczone jest dla jednego gracza w wieku od 4 do 99 lat.Celem gry jest ustawienie drewnianych figurek na podstawce zgodnie z instrukcją podaną w określonym zadaniu. Wszystkie figurki są dwustronne (na jednej stronie patrzą w prawo na drugiej w lewo). W zależności od poziomu zadania, gracz musi ustawić wszystkich na arce zgodnie z rysunkiem, w większości jednak musi wcześniej wywnioskować w którym miejscu należy umieścić dane zwierzątko, obok kogo i w którą stronę go skierować. Zadania podzielone są na 4 poziomy trudności:
- starter (1-15)
- advanced (16-30)
- expert (31-45)
- master (46-60)Oczywiście im wyższy poziom tym zadania są trudniejsze. 

Gra rozwija:
- logiczne myślenie,
- spostrzegawczość,
- analizę i syntezę wzrokową,
- uczy wyciągania wniosków,
- rozwija inteligencję przestrzenną,
- uczy kombinowania.


Polecamy wszystkim lubiącym gry logiczne tym małym i tym większym :-)

WPIS NIE JEST SPONSOROWANY WSZYSTKIE OPINIE W NIM ZAWARTE SĄ MOIMI PRYWATNYMI OPINIAMI :-)Kilka przykładów zadań z trudniejszych poziomów :-)Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)