Przejdź do głównej zawartości

ArchelinoDrewniana podstawka z wyżłobieniem (arka) 6 drewnianych zwierzaczków, jedna drewniana postać Noego oraz książeczka z 60 zadaniami oraz rozwiązaniami oto co wchodzi w skład gry logicznej "Archelino" od HUCH & friends. Autorem gry jest Inon Kohn a gra przeznaczone jest dla jednego gracza w wieku od 4 do 99 lat.Celem gry jest ustawienie drewnianych figurek na podstawce zgodnie z instrukcją podaną w określonym zadaniu. Wszystkie figurki są dwustronne (na jednej stronie patrzą w prawo na drugiej w lewo). W zależności od poziomu zadania, gracz musi ustawić wszystkich na arce zgodnie z rysunkiem, w większości jednak musi wcześniej wywnioskować w którym miejscu należy umieścić dane zwierzątko, obok kogo i w którą stronę go skierować. Zadania podzielone są na 4 poziomy trudności:
- starter (1-15)
- advanced (16-30)
- expert (31-45)
- master (46-60)Oczywiście im wyższy poziom tym zadania są trudniejsze. 

Gra rozwija:
- logiczne myślenie,
- spostrzegawczość,
- analizę i syntezę wzrokową,
- uczy wyciągania wniosków,
- rozwija inteligencję przestrzenną,
- uczy kombinowania.


Polecamy wszystkim lubiącym gry logiczne tym małym i tym większym :-)

WPIS NIE JEST SPONSOROWANY WSZYSTKIE OPINIE W NIM ZAWARTE SĄ MOIMI PRYWATNYMI OPINIAMI :-)Kilka przykładów zadań z trudniejszych poziomów :-)Komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.