Przejdź do głównej zawartości

Wyklejana Rybka

A dzisiaj będzie rybka :-), taka którą każdy może sam zrobić w domu :-). Ignaś uwielbia rybki zwłaszcza te żywe. Marzy mu się akwarium w domu. Chyba coś będziemy musieli z naszym tatulą pomyśleć...

Ale teraz szykujcie:
- kolorowy papier ( my użyliśmy 5 kolorów),
- białą kartkę,
- nożyczki,
- klej,
- "oczko"

I rybka prawie gotowa :-)

Zginamy kartki na pół i wycinamy półkola (jedno większe na buzię, ok 20 mniejszych na łuski, i 2 średnie na ogonek). Rysujemy na kartce kontur rybki i wyklejamy kolorowym papierem (przyklejamy tylko półkole do kartki tak aby druga połówka była odgięta).
Życzymy miłego klejenia :-)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)