Przejdź do głównej zawartości

Wyklejana Rybka

A dzisiaj będzie rybka :-), taka którą każdy może sam zrobić w domu :-). Ignaś uwielbia rybki zwłaszcza te żywe. Marzy mu się akwarium w domu. Chyba coś będziemy musieli z naszym tatulą pomyśleć...

Ale teraz szykujcie:
- kolorowy papier ( my użyliśmy 5 kolorów),
- białą kartkę,
- nożyczki,
- klej,
- "oczko"

I rybka prawie gotowa :-)

Zginamy kartki na pół i wycinamy półkola (jedno większe na buzię, ok 20 mniejszych na łuski, i 2 średnie na ogonek). Rysujemy na kartce kontur rybki i wyklejamy kolorowym papierem (przyklejamy tylko półkole do kartki tak aby druga połówka była odgięta).
Życzymy miłego klejenia :-)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.