Przejdź do głównej zawartości

Twister Moves Hip Hop Spots Electronic Dance od Hasbro - PROJEKT "grajmy"

Bez zbędnych szczegółów, rzecz ma się następująco. W niedzielę (21.02.2016) mój syn, pierworodny, jak dotąd jedyne dziecko, stracił swojego pierwszego zęba mlecznego :-( Ja rozpaczałam, on zastanawiał się co mu przyniesie "Wróżka Zębowa"????? Mąż z "rozpaczy" udał się aż do "wujka google", żeby dowiedzieć się czy aby na pewno nie ma do czynienia z osobnikiem znanym tylko dla Ignacego wyobraźni. Argument, iż "Wróżka Zębowa" występuje już w polskiej literaturze dziecięcej ostatecznie zakończyła rodzinny spór. A dzień później synek jak perszing latał po jednej z angielskich sieciówek z zabawkami szukając..... no właśnie sam nie wiedział czego....,aż nagle zobaczył. Było już jasne. Dumnie płacił pieniążkami, które znalazł tegoż ranka pod poduszką, a które pozostawiła wyżej wspominana wróżka :-)

I tak mamy dla Was kolejną recenzję gry - projekt #‎grajmy‬ . Tym razem troszkę innej, ale uważamy, że równie ciekawej. Twister Moves Hip Hop Spots Electronic Dance od Hasbro to zabawka przeznaczona dla dzieci od lat 8 (Ignacy dokładnie dzisiaj ma 5 i pół). Składa się z 4 kółek połączonych na środku łącznikiem. Gra powstała na bazie wszystkim znanego tradycyjnego "Twistera". Gra przeznaczona jest dla jednego lub 2 graczy, są opcje modułów, które ustala się przed rozpoczęciem gry. A na czym polega sama gra. Otóż zadanie gracza jest tańczyć. Brzmi wesoło, prosto i miło. I wszystko się zgadza poza jednym szczegółem. Ten "taniec" to określone ruchy w określonym rytmie i tempie, a to już bywa problematyczne :-) Sama skakałam jak oparzona :-). Ale zabawy i śmiechu było co niemiara :-) Na łącznikach przy każdym kółku są światła, które zapalają się pojedynczo, a gracz musi stanąć na dane kółko, które właśnie się zapaliło. Tempo zależy od poziomu ( są 4 poziomy) Im wyższy poziom tym szybsze zapalanie się światełek, i tym lepsza zabawa :-). Wygrywa ten, komu uda się więcej razy stanąć na odpowiednim kółku. Gra sama liczy prawidłowe nadepnięcia, więc nie ma mowy o pomyłce przy liczeniu.  

 Gra jest wspaniałym treningiem szybkości, spostrzegawczości i sprytu jak również ćwiczy równowagę i balansowanie. Podczas zabawy gracze wykonują ruchy całym ciałem, pobudzane są większe partie mięśni. Zalet co nie miara :-)

A teraz Ignacy i jego BREAK DANCE :-)

Wpis powstał w ramach projektu #‎grajmy‬

Komentarze

  1. hojna była Wróżka ;)
    zdecydowanie ciekawa propozycja na deszczowe popołudnia, kiedy maluchom brakuje ruchu

    OdpowiedzUsuń
  2. :-) Dziękujemy, jest dużo śmiechu i ruchu przy zabawie, a to się liczy :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie