Przejdź do głównej zawartości

Tablice Grafomotoryczne

Pisałam już o dużej motoryce TUTAJ  i TUTAJ, dzisiaj słów kilka o małej. Zasadniczo termin "mała motoryka" odnosi się do czynności związanych z użyciem placów i dłoni. Czynności z zakresu małej motoryki pobudzane są przez naśladowanie, percepcję, motorykę dużą oraz przede wszystkim koordynację wzrokowo - ruchową.

Podczas naszych zabaw, bardzo często występują zadania właśnie z motoryki małej. Mimo, że Ignacy już pisze nadal ćwiczymy, usprawniamy i doskonalimy. 

Dzisiaj pokażemy Wam dwie tablice grafomotoryczne ze szlaczkami, na których Ignaś ćwiczył swoje pierwsze szlaczki. 

Tablice wykonane są z płyty MDF oraz wyposażone są w drewniany ołówek na sznurku (my sznurek zdjęliśmy ponieważ przeszkadzał w pisaniu). Ćwiczenia na tych tablicach usprawniają koordynację wzrokowo - ruchową, usprawniają mięśnie dłoni i ręki,wyrabiają nawyk prawidłowego chwytu długopisu. Szlaczki "wyryte" na tablicach są literopodobne, dzięki czemu stanowią wstęp do pisania kształtnych liter oraz płynnego łączenia je w całe wyrazy. Ponadto wykonanie ich jest bardzo staranne, wyżłobienia bardzo wyraźne, głębokie i gładkie, co sprawia, że dziecko z przyjemnością na nich pisze.

Polecamy wszystkim, którzy zaczynają swoją przygodę z długopisem.

POST NIE JEST SPONSOROWANY, WSZYSTKIE ZAWARTE W NIM OPINIE SĄ MOIMI PRYWATNYMI OPINIAMI!


A teraz Ignacy i jego tablice :-)
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.