Przejdź do głównej zawartości

Tablice Grafomotoryczne

Pisałam już o dużej motoryce TUTAJ  i TUTAJ, dzisiaj słów kilka o małej. Zasadniczo termin "mała motoryka" odnosi się do czynności związanych z użyciem placów i dłoni. Czynności z zakresu małej motoryki pobudzane są przez naśladowanie, percepcję, motorykę dużą oraz przede wszystkim koordynację wzrokowo - ruchową.

Podczas naszych zabaw, bardzo często występują zadania właśnie z motoryki małej. Mimo, że Ignacy już pisze nadal ćwiczymy, usprawniamy i doskonalimy. 

Dzisiaj pokażemy Wam dwie tablice grafomotoryczne ze szlaczkami, na których Ignaś ćwiczył swoje pierwsze szlaczki. 

Tablice wykonane są z płyty MDF oraz wyposażone są w drewniany ołówek na sznurku (my sznurek zdjęliśmy ponieważ przeszkadzał w pisaniu). Ćwiczenia na tych tablicach usprawniają koordynację wzrokowo - ruchową, usprawniają mięśnie dłoni i ręki,wyrabiają nawyk prawidłowego chwytu długopisu. Szlaczki "wyryte" na tablicach są literopodobne, dzięki czemu stanowią wstęp do pisania kształtnych liter oraz płynnego łączenia je w całe wyrazy. Ponadto wykonanie ich jest bardzo staranne, wyżłobienia bardzo wyraźne, głębokie i gładkie, co sprawia, że dziecko z przyjemnością na nich pisze.

Polecamy wszystkim, którzy zaczynają swoją przygodę z długopisem.

POST NIE JEST SPONSOROWANY, WSZYSTKIE ZAWARTE W NIM OPINIE SĄ MOIMI PRYWATNYMI OPINIAMI!


A teraz Ignacy i jego tablice :-)
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)