Przejdź do głównej zawartości

Tablica Manipulacyjna "Climbing Path"

Dzisiaj rano zawitał do nas kurier z paczuszką :-) Zapraszam na relację z pierwszych zmagań z tablicą manipulacyjną "Climbing Path".Jest to bardzo ekscytująca gra, w której precyzja i cierpliwość wygrywają.
Drewniana tablica z "dziurami" zamocowana na podstawce, metalowa piłka i "blok" z wyżłobieniem w środku, do którego po dwóch stronach przymocowano sznurki. Na Tablicy zostały wydzielone trzy "ścieżki" czerwona, zielona i niebieska. Zadaniem gracza jest przeciągnąć "bloku" z umieszczoną w środku kulką po wybranej ścieżce do góry i z powrotem manipulując sznureczkami. My dzisiaj całkowicie zignorowaliśmy tą zasadę :-) próbując jedynie dostać  się na szczyt dowolnym szlakiem.
Zadanie nie lada, do góry jakoś nam idzie ale w dół to.... pracujemy :-)

Udało mi się uchwycić pierwsze udane wejście na szczyt :-)Odstępy pomiędzy "dziurami" na tablicy są bardzo małe, co sprawia, że aby osiągnąć sukces trzeba bardzo cierpliwie i powoli wspinać się odpowiednio manipulując sznurkami. Najdrobniejszy  błąd powoduje "utratę" kulki.

Rozmiar zabawki to 24 X 39 cm

Ignacy dzisiaj ćwiczył wytrwale, nie bez sukcesów (idąc w górę :-)). Była radość były zwycięstwa :-)
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)