Przejdź do głównej zawartości

Smart Games "Colour Code" - PROJEKT "grajmy"

Przyszła kolej na naszą pierwszą recenzję tego co lubimy, w co gramy i polecamy :-)

CZYLI... ‪#‎grajmy‬!

 Kolorowy Kod (nazwa w języku polskim, my posiadamy wersję anglojęzyczną) to jedna z ciekawszych propozycji serii Smart Games.

 Pudełko zawiera:
 - 18 przezroczystych płytek z naniesionymi na nie kształtami,
 - książeczkę, która zawiera 100 zadań o różnym stopniu trudności,
oraz podstawkę, na której należy ułożyć wybrany kształt.

 Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, iż "Kolorowy kod" jest grą logiczną przeznaczoną dla jednego gracza.

Książeczka z zadaniami podzielona jest na 4 poziom:
 - STARTER 1-25
- JUNIOR 26-50
- EXPERT 51-75
- MASTER 76-100

 Po przygotowaniu płytek gracz wybiera jeden ze 100 układów, który chce ułożyć. W tym miejscu zaczyna się kombinowanie :-). Trzeba ustalić które kształty należy użyć w danym zadaniu, w jakich kolorach, następnie ustalić kolejność oraz kierunek ich ułożenia :-)

Gra rozwija:
- analizę i syntezę wzrokową wzrokową
- logiczne myślenie,
- koncentrację,
- uczy kombinowania,
- rozwija umiejętności matematyczne.

 Ignacy gra w "Kolorowy kod" już prawie dwa lata i nadal uwielbi, i nadal jest dla niego wyzwaniem :-)Dwa wzory z poziomu HARD :-)
A na koniec Ignacego kombinowanie :-)Wpis w ramach projektu ‪#‎grajmy‬!
Komentarze

 1. Myślałam o tym ale wydaje mi się, że dla nas to za trudne :/ Ignasiowi idzie cudnie, ale jakoś nie widzę w tej roli Wojtka. Szybko pojął zasady ? Czy to po prostu nie jest tak trudne na jakie wygląda :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gra nie należy do najłatwiejszych. Ale pierwszy poziom jest bardzo łatwy i dziecko teoretycznie bez tłumaczenia analizując rysunek jest w stanie pojąć zasadę tworzenia. Tak było w przypadku Ignasia. A później jak zasada działania jest już znana przy trudniejszych zadaniach dziecko kombinuje, porównuje a z czasem patrząc na rysunek wie od razu których płytek użyć i w jakiej kolejności. Ignaś obecnie sam robi do 40 poziomu. Powyżej przeważnie potrzebuje małej wskazówki (to jest tak do ok 50 poziomu). Na dalszych poziomach to błądzi bardzo :-) Ja czasami mam wątpliwości jak należy zrobić. Gra ma bardzo zróżnicowane poziomy co sprawia ze jest wspaniałą inwestycją na lata. Przyznam się, że jak ją kupiliśmy i usiadłam do trudniejszych poziomów to nie wiedziałam jak je zrobić (musiałam sprawdzić odpowiedzi i wtedy EUREKA :-)). My bardzo lubimy gry z tej serii głównie z powodu zróżnicowanych poziomów trudności. Gry rosną z Ignasiem :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Smart Games są świetne - ta podoba mi się szczególnie, bo tak jak piszesz, do niektórych poziomów można powoli dorosnąć
  filmik (a raczej jego główny bohater) jak zwykle zachwycający :)

  OdpowiedzUsuń
 4. :-) Dziękujemy, my też uważamy, że są świetne. Niebawem pokażemy kolejną :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Moja córka byłaby zachwycona.

  OdpowiedzUsuń
 6. Gra jest bardzo fajna - synek bardzo lubi, a poza tym bardzo edukacyjna

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.