Przejdź do głównej zawartości

"Sensoryczne Kodowanie"Dzisiaj pokarzę Wam kolejną pomoc, którą zrobiłam sama dla mojego ulubieńca :-)

"Sensoryczne kodowanie" to gra składająca się z zakodowanej planszy, 5 kart do kodowania i 30 plakietek kodujących. Zarówno w zakodowanej planszy jak i plakietkach kodujących użyliśmy filcowych naklejek, które dodały grze dodatkowy atut w postaci wrażeń sensorycznych, naklejki zostały naklejone na zalaminowaną planszę i plakietki dzięki czemu są bardzo przyjemne w dotyku.

Gra polega na tzw. zakodowaniu kart czyli odpowiedniemu dopasowaniu do określonego kodu poszczególnych ptaszków. (numerkowi 1 odpowiada niebieski ptaszek, numerkowi 2 odpowiada różowy ptaszek).

Gra jest przeznaczona dla jednego gracza.

Znaleźliśmy jeszcze inne zastosowanie dla plakietek - tworzymy z nich sekwencje :-)

                                          Tutaj sekwencja AB                    
                                          Tutaj AABB
                                          Kolejna to AB (z wykorzystaniem takich samych plakietek)                                          ... i kolejna ABMożliwości tworzenia sekwencji z 2 rodzajów obrazków jak wiecie jest dużo więcej,my pokazujemy dzisiaj kilka, które Ignacy dzisiaj układał. O innych układach jeszcze napiszemy :-)
  
                                          A na koniec filmik co prawda sprzed kilku miesięcy, ale zadanie to samo :-)
Komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.