Przejdź do głównej zawartości

"Sensoryczne Kodowanie"Dzisiaj pokarzę Wam kolejną pomoc, którą zrobiłam sama dla mojego ulubieńca :-)

"Sensoryczne kodowanie" to gra składająca się z zakodowanej planszy, 5 kart do kodowania i 30 plakietek kodujących. Zarówno w zakodowanej planszy jak i plakietkach kodujących użyliśmy filcowych naklejek, które dodały grze dodatkowy atut w postaci wrażeń sensorycznych, naklejki zostały naklejone na zalaminowaną planszę i plakietki dzięki czemu są bardzo przyjemne w dotyku.

Gra polega na tzw. zakodowaniu kart czyli odpowiedniemu dopasowaniu do określonego kodu poszczególnych ptaszków. (numerkowi 1 odpowiada niebieski ptaszek, numerkowi 2 odpowiada różowy ptaszek).

Gra jest przeznaczona dla jednego gracza.

Znaleźliśmy jeszcze inne zastosowanie dla plakietek - tworzymy z nich sekwencje :-)

                                          Tutaj sekwencja AB                    
                                          Tutaj AABB
                                          Kolejna to AB (z wykorzystaniem takich samych plakietek)                                          ... i kolejna ABMożliwości tworzenia sekwencji z 2 rodzajów obrazków jak wiecie jest dużo więcej,my pokazujemy dzisiaj kilka, które Ignacy dzisiaj układał. O innych układach jeszcze napiszemy :-)
  
                                          A na koniec filmik co prawda sprzed kilku miesięcy, ale zadanie to samo :-)
Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)