Przejdź do głównej zawartości

Rurkowo - Patyczkowe Przekładanki Paluszkowe

Dzisiaj pokażemy Wam bardzo fajną zabawę, dzięki której Wasze pociechy będą ćwiczyły małą motorykę, koordynację wzrokowo - ruchową, koncentrację oraz kategoryzację. 

Do przygotowania zadania będziecie potrzebować: kolorowe rurki, patyczki do uszu oraz mazaki (w takich samych kolorach jak słomki). Pierwsze należy pociąć rurki tak aby mieściły się na patyczkach, następnie mazakami pomalować te części patyczków które mają watę. My jeszcze przygotowujemy pojemniki w tych samych kolorach aby przy okazji segregować według koloru.  
Zadanie polega na włożeniu rurki w odpowiednim kolorze, na patyczek.
Prosto, tanio i przyjemnie :-) 


Zapraszamy do zabawy :-)


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)