Przejdź do głównej zawartości

"Od Części Do Całości" Czyli Puzzle Troszkę Inaczej

Rynek brytyjski pod względem zabawek i gier edukacyjnych dysponuje bardzo szerokim wachlarzem propozycji. Wybór bywa czasami bardzo trudny, bo przecież nie możemy kupić wszystkiego. Dzisiaj pokażemy Wam puzzle, ale troszkę inne niż zazwyczaj. Hinduska firma Creative's posiada w swojej ofercie kilka pozycji tego typu puzzli. Osobiście posiadamy 6 kompletów z serii "Fun With Science" które z czasem na pewno Wam pokażemy. Inne pozycje jeszcze nie są dostępna na rynku europejskim :-( ale czekamy, może kiedyś się pojawią :-)

Mowa będzie dzisiaj o puzzlach dwuczęściowych.

Zestaw "Part To Whole" zawiera 54 elementy, z których układa się 27 par rysunków.  
Zadaniem układającego jest odnalezienie dwóch puzzli - pary, która na pierwszym elemencie przedstawia dany rysunek w częściach, a na drugim dany przedmiot lub osobę w całości.

Puzzle tego typu są świetną alternatywą dla regularnych puzzli. 

Puzzle uczą:
- logicznego myślenia,
- analizy i syntezy wzrokowej,
- ćwiczą spostrzegawczość,
- uczą wyciągania wniosków,
- poprawiają koordynację wzrokowo - ruchową,
- poszerzają zasób słownictwa,
- poprawiają zdolności motoryczne, 
- poprawiają skupienie i koncentrację,
- doskonalą percepcję wzrokowąKomentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Łapacz snów - pomysł na ozdobę do dziecięcego pokoju od GraweLove + K O N K U R S

Lada dzień powitamy na  świecie naszego drugiego synka :-) Jak mogliście się przekonać czytając nasz blog, przygotowania na ten dzień trwają już kilka ładnych miesięcy :-) Większość już przygotowana, pozostało jeszcze tylko kilka szczegółów, w tym dokończyć dekorowanie pokoju młodego. Jak tylko wszystko będzie gotowe, na pewno pokażemy Wam go w całej okazałości. Jednak zanim to nastąpi, zdradzimy kilka szczegółów i pokażemy Wam co między innymi będzie zdobiło ściany w pokoju Nikodema. Pierwszą ozdobą, którą chciałam Wam pokazać jest przepiękny łapacz snów w wygrawerowanym jego imieniem. Jeżeli chcecie wiedzieć gdzie takie cuda powstają, to odsyłam Was na stronęGraweLove, gdzie znajdziecie nie tylko łapacze snów, ale także wiele innych ozdób i gadżetów.