Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Mapa Polski Od Czuczu

O tym jak duży wpływ na rozwój dziecka ma układanie puzzle można przeczytać teoretyczne na każdym blogu poświęconym dzieciom i ich rozwojowi. Dlatego nie będę się rozwodziła nad rzeczami oczywistymi i wszystkim znanymi. Tym samym przejdę do rzeczy.

Dzisiaj chcemy Wam pokazać puzzle "Mapa Polski" od firmy Czuczu. Czym się wyróżniają od setki innych, że postanowiłam poświęcić wpis tylko im. Otóż zalet jest wiele. Począwszy od estetyki wykonania, kolorystyki, po walory edukacyjne. Puzzle składają się z 84 elementów i przeznaczone są dla dzieci od lat 5. Ignacy był niespełna 4 latkiem gdy je dostał i od początku był nimi zauroczony. Piękne wykonanie - żywe kolory - przyciągają uwagę malucha. Elementy są bardzo twarde i wytrzymałe (po ponad rocznym układaniu, nie ma śladu użytkowania). Ale co jest najważniejsze puzzle po ułożeniu przedstawiają mapę Polski z podziałem na województwa. Ponadto każde województwo przedstawione jest w innym kolorze, dzięki czemu w bardzo łatwy sposób można dziecku wytłumaczyć na czy polega podział administracyjny Polski. Ponadto każde województwo ma zaznaczone symbole charakterystyczne dla danego regiony. I tak na przykład w Warszawie możemy zobaczyć Syrenkę Warszawską, w Krakowie - Smoka Wawelskiego a w Poznaniu - poznańskie koziołki. Ponadto poza granicami Polski można odczytać roślinność występującą na danym terytorium, podobnie rzecz się ma ze zwierzyną. Na północy mapy ujęte zostało również Morze Bałtyckie. Ponadto na puzzlach znajdują się symbole narodowe take jak: GODŁO POLSKI czy FLAGA POLSKI.

Puzzle stanowią ogromną skarbnicę wiedzy na temat Polski, co dla nas ma podwójne znaczenie ze względu na fakt, iż mieszkamy poza granicami naszego kraju. Chcemy aby nasz synek poznawał kraj z którego się wywodzi, a puzzle "Mapa Polski" są do tego idealne. Polecamy każdemu, kto ma w domu małego pasjonata puzzli.

POST NIE JEST SPONSOROWANY, WSZYSTKIE ZAWARTE W NIM OPINIE SĄ MOIMI PRYWATNYMI OPINIAMI
Komentarze

Popularne posty