Przejdź do głównej zawartości

Mapa Polski Od Czuczu

O tym jak duży wpływ na rozwój dziecka ma układanie puzzle można przeczytać teoretyczne na każdym blogu poświęconym dzieciom i ich rozwojowi. Dlatego nie będę się rozwodziła nad rzeczami oczywistymi i wszystkim znanymi. Tym samym przejdę do rzeczy.

Dzisiaj chcemy Wam pokazać puzzle "Mapa Polski" od firmy Czuczu. Czym się wyróżniają od setki innych, że postanowiłam poświęcić wpis tylko im. Otóż zalet jest wiele. Począwszy od estetyki wykonania, kolorystyki, po walory edukacyjne. Puzzle składają się z 84 elementów i przeznaczone są dla dzieci od lat 5. Ignacy był niespełna 4 latkiem gdy je dostał i od początku był nimi zauroczony. Piękne wykonanie - żywe kolory - przyciągają uwagę malucha. Elementy są bardzo twarde i wytrzymałe (po ponad rocznym układaniu, nie ma śladu użytkowania). Ale co jest najważniejsze puzzle po ułożeniu przedstawiają mapę Polski z podziałem na województwa. Ponadto każde województwo przedstawione jest w innym kolorze, dzięki czemu w bardzo łatwy sposób można dziecku wytłumaczyć na czy polega podział administracyjny Polski. Ponadto każde województwo ma zaznaczone symbole charakterystyczne dla danego regiony. I tak na przykład w Warszawie możemy zobaczyć Syrenkę Warszawską, w Krakowie - Smoka Wawelskiego a w Poznaniu - poznańskie koziołki. Ponadto poza granicami Polski można odczytać roślinność występującą na danym terytorium, podobnie rzecz się ma ze zwierzyną. Na północy mapy ujęte zostało również Morze Bałtyckie. Ponadto na puzzlach znajdują się symbole narodowe take jak: GODŁO POLSKI czy FLAGA POLSKI.

Puzzle stanowią ogromną skarbnicę wiedzy na temat Polski, co dla nas ma podwójne znaczenie ze względu na fakt, iż mieszkamy poza granicami naszego kraju. Chcemy aby nasz synek poznawał kraj z którego się wywodzi, a puzzle "Mapa Polski" są do tego idealne. Polecamy każdemu, kto ma w domu małego pasjonata puzzli.

POST NIE JEST SPONSOROWANY, WSZYSTKIE ZAWARTE W NIM OPINIE SĄ MOIMI PRYWATNYMI OPINIAMI
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)