Przejdź do głównej zawartości

Legendy Dla Dzieci - Damidos Bajki

Ze względu na fakt, iż mieszkamy poza granicami naszego kraju, staramy się, na ile to możliwe przekazać wiedzę na temat naszego kraju pochodzenia. Każda nasz wizyta w Polsce jest okazją do "wyszperania" w księgarniach nowych pozycji do naszej "Domowej Biblioteczki". I tak też było minionego lata. Dzisiaj pokażę Wam jedną z książeczek, które udało nam się zakupić.   

"Legendy dla dzieci" to zbiór pięknie zilustrowanych 13 opowieści. Kto z nas nie pamięta z dzieciństwa legendy o "Smoku Wawelskim" czy o "Złotej Kaczce". Wszystkie te legendy towarzyszyły nam w dzieciństwie. Ja spędzałam wieczory pod kołderką słuchając opowieści babci lub dziadka. Tego właśnie chciałam dla synka. I udało się. Znalazłam zbiór najpopularniejszych polskich legend. 

Długie zimowe wieczory spędzamy pod kołderką, która jak mówi Ignacy "utula" i czytamy polskie legendy :-)

Serdecznie polecamy :-)

WPIS NIE JEST SPONSOROWANY, WSZYSTKIE ZAWARTE W NIM OPINIE SĄ MOIMI PRYWATNYMI  


Książka zawiera następujące tytuły

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)