Przejdź do głównej zawartości

Legendy Dla Dzieci - Damidos Bajki

Ze względu na fakt, iż mieszkamy poza granicami naszego kraju, staramy się, na ile to możliwe przekazać wiedzę na temat naszego kraju pochodzenia. Każda nasz wizyta w Polsce jest okazją do "wyszperania" w księgarniach nowych pozycji do naszej "Domowej Biblioteczki". I tak też było minionego lata. Dzisiaj pokażę Wam jedną z książeczek, które udało nam się zakupić.   

"Legendy dla dzieci" to zbiór pięknie zilustrowanych 13 opowieści. Kto z nas nie pamięta z dzieciństwa legendy o "Smoku Wawelskim" czy o "Złotej Kaczce". Wszystkie te legendy towarzyszyły nam w dzieciństwie. Ja spędzałam wieczory pod kołderką słuchając opowieści babci lub dziadka. Tego właśnie chciałam dla synka. I udało się. Znalazłam zbiór najpopularniejszych polskich legend. 

Długie zimowe wieczory spędzamy pod kołderką, która jak mówi Ignacy "utula" i czytamy polskie legendy :-)

Serdecznie polecamy :-)

WPIS NIE JEST SPONSOROWANY, WSZYSTKIE ZAWARTE W NIM OPINIE SĄ MOIMI PRYWATNYMI  


Książka zawiera następujące tytuły

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.