Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Labirynty Od KUMON - Mój Sposób Na Zeszyty Ćwiczeń

Osiem miesięcy poszukiwań, już prawie straciłam nadzieję na "zdobycie" widzianego w sieci zeszytu ćwiczeń z labiryntami, aż nagle JEST, jest dostępny w popularnym sklepie internetowym. Bez wahania dokonałam zakupu. Szczęśliwa, z niecierpliwością wyczekiwałam kuriera. Po kilku dniach miałam dla synka tak "wyszperaną" i wyczekiwaną książeczkę z cudnymi labiryntami. Przejrzeliśmy ją razem z synkiem i oboje nie mogliśmy się doczekać, kiedy Ignacy usiądzie  przy swoim niebieskim stoliku i zacznie je rozwiązywać.Książeczka zawiera 80 labiryntów o różnym stopniu trudności - od bardzo łatwych to stosunkowo skomplikowanych. Koszt zakupu to £7.99 Niby nie dużo ale jednak, nie chciałam wydawać kolejnych £7.99 na zakup czegoś co już mieliśmy. A wiedziałam, że pierwsze ok 20 labiryntów Ignacy zrobi od ręki i będzie chciał je robić ponownie. Wiedziałam też, że z trudniejszymi może nie porodzić sobie od razu, i będzie potrzebował kilku prób, co oznaczało pomazane strony, zamazane linie, nieczytelne labirynty i nerwy.

W tym momencie wpadłam na pomysł co zrobić, aby można było wykorzystać zeszyt ćwiczeń wielokrotnie. Zainspirowana zmywającymi książeczkami zrobiłam swoją domową wersję książeczki "wipe & clean" :-). Delikatnie porozdzierałam wszystkie strony włącznie z okładkami, obcięłam brzegi aby je wyrównać, pojedynczo włożyłam każdą kartkę do folii i ułożyłam w segregatorze. Ignacy wykorzystuje zmazujące mazaki do pisania po foliach. Po skończonym ćwiczeniu, zmazuje je mokrymi chusteczkami i są gotowe do kolejnego użycia.

Rozwiązywanie labiryntów ćwiczy u dzieci:

- logiczne myślenie,
- analizę i syntezę wzrokową,
- motorykę małą,
- koncentracje,
- spostrzegawczość,
- planowanie ruchów ręki,

Tak powstała nasza pierwsza książeczka wielokrotnego użytku. Od tego dnia minęło już sporo czasu a nasza kolekcja książeczek wciąż się powiększa  :-)

A teraz Ignacy i jego ukochane labirynty :-)

Na końcu książeczki znajduje się certyfikat :-)


Komentarze

 1. witaj, mogłabym poprosic o stronkę w której mozna zamówic to cacko ?;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej tu jest strona: https://www.amazon.co.uk/First-Book-Mazes-Kumon-Workbooks/dp/1933241780/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1478432113&sr=8-2&keywords=kumon+mazes

   Ale to jest w Wielkiej Brytanii

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty