Przejdź do głównej zawartości

Dado Square od Fat Brain

Ignacy jak większość chłopców w jego wieku uwielbia tworzyć budowle z klocków. Jego numer 1 to klasyk, czyli lego. Nie znaczy to, że nie lubi innych rodzajów klocków. Wręcz przeciwnie, staramy się wraz z tatą Ignacego zapewnić mu szeroki wybór, różnego rodzaju klocków. Jedne z jego faworytów pokażemy Wam dzisiaj. 

"Dado Square" of firmy Fat Brain to 35 kwadratów w 5 kolorach (żółtym, pomarańczowym, czerwonym, zielonym i niebieskim). Każdy z kwadratów ma 4 nacięcia. Klocki buduje się łącząc dwa nacięcia ze sobą. Możliwości konstrukcyjne ogromne. 

Budowania z klocków rozwija:
- zdolności manualne,
- wyobraźnię,
- koordynację wzrokowo - ruchową,
- kreatywność,
- wyobraźnię przestrzenną,
- mogą być pomocne przy nauce matematyki czy kolorów,

Polecamy wszystkim zapalonym konstruktorom :-)

WPIS NIE JEST SPONSOROWANY, WSZYSTKIE ZAWARTE W NIM OPINIE SĄ MOIMI PRYWATNYMI  

Klocki jeszcze wykorzystujemy do innych zabaw :-)

1. Sekwencje
2. Naśladowanie

3. Sekwencje słuchoweKomentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)