Przejdź do głównej zawartości

Ćwiczymy Spostrzegawczość

Jak ćwiczycie za swoimi pociechami spostrzegawczość, cierpliwość, koncentrację, logiczne myślenie i wyciąganie wniosków? Mój synek między innymi dopasowuję rysunki :-), szuka "który jest taki sam".

Dzisiaj pokażemy Wam dwie plansze, które ostatnio zrobiłam dla niego. Głównym ich celem jest rozpoznanie odpowiedniego kierunku w jakim należy dopasować i ułożyć plakietki. Mamy nadzieję, że się Wam spodobają :-)

Pierwsza plansza :-)Plakietki celowo ułożyłam w inną stronę niż należy je dopasować, tak aby patrząc na nie trzeba było pomyśleć jak je obrócić aby uzyskać szukany kierunek kształtu :-)


Druga plansza :-)


Podobnie jak przy pierwszej planszy plakietki ułożyłam pionowo nie poziomo :-)
Na koniec filmik :-0


                                         

Jeśli macie ochotę na mały trening, materiały do pobrania są TUTAJ


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.