Przejdź do głównej zawartości

Bilibo

Dzisiaj pokażemy wam masze 6 sposobów na muszelkę BILIBO :-)

Ale zanim zabawy, kilka słów o tym co to jest BILIBO. Otóż mowa o wytrzymałym"kawałku" plastiku w kształcie muszli. Bilibo zaprojektowane zostało w 2001 roku przez szwajcarskiego projektanta Alex-a Hochstrasser-a. Forma zabawki została zaprojektowana dla dzieci w różnym wieku, aby mogły wygodnie usiąść w zabawce przy jednoczesnym kontrolowaniu ruchów balansowych przy pomocy rąk i nóg. Zabawka jest również stosowana w fizjoterapii do stymulowania systemów proprioceptywnego i przedsionkowego.

Bilibo otrzymało również wiele międzynarodowych nagród m.in Spiel Gut w Niemczech oraz Toy Of The Year UK w 2006 roku.

A teraz nasz 6 pomysłów na zabawy z BILIBO w domu :-)

1. Kręcenie się, siedząc w Bilibo


2. Balansowanie na stojąco
3 Ćwiczenia stojąc na odwróconym BiliboPokazane zabawy wspomagają rozwój motoryki dużej czyli sprawności ruchowej całego ciała, która odgrywa bardzo ważną rolę w prawidłowym rozwoju dziecka.  Motoryka duża to podkategoria motoryki, która określa ruchy kończyn, tułowia i głowy człowieka. Podczas nich angażowane są duże grupy mięśniowe. Czynności, za które odpowiada motoryka duża to na przykład:

- bieganie,
- skakanie,
- wspinanie się,
- balansowanie,
- jazda na rowerze,
- pływanie i wiele innych

4. Teraz chwila relaksu. Bilibo sprawdza się doskonale jako "krzesło". Tutaj Ignacy siedzi i czyta w Bilibo :-)5. Bilibo świetnie sprawdza się również w zabawach tematycznych :-)

Tutaj doktor Ignacy i chory Miki...


... oraz pacjent piesek


6. Na koniec troszkę motoryki małej... ... i ćwiczenie lewopółkulowe w jednymPodobają Wam się nasze propozycje :-)

Komentarze

  1. Ja przepraszam że nie na temat, ale genialny pomysł ten ostatni :) Cały czas szukałam pomysłu na coś takiego, a tu wow, pompony !!! Ma Pani gdzieś więcej szablonów do takich układanek ?

    OdpowiedzUsuń
  2. Cieszę się, że pomysł się podoba :-) Mam więcej szablonów. Podeśle z przyjemnością. Mam też większe na 6 rzędów też podeśle :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)