Przejdź do głównej zawartości

Balansujący Kaktus Firmy Plan Toys - PROJEKT "grajmy"

Dzisiaj mam ogromny zaszczyt pisać moją pierwszą recenzję w ramach projektu "Grajmy".

Gra, którą postanowiłam opisać jako pierwszą, gości w naszym domu już ponad dwa lata, ale mino to nadal chętnie sięgamy po nią na półkę. 
Pięknie wykonane drewniane elementy, żywe kolory i proste zasady gry to cechy charakterystyczne gry "Balansujący Kaktus" firmy Plan Toys. Mowa o podstawie oraz 18 elementach z których należy wybudować kaktusa. Elementy są w 3 wielkościach i 6 kolorach. Brzmi banalnie :-). Problem w tym aby umieścić poszczególne elementy w taki sposób aby nie przewrócić kaktusa. Gracze układają elementy na zmianę po jednym wybranym przez siebie. Nie ma ustalonej kolejności ale pułapek jest kilka :-0
Ale o tym przekonacie się oglądając fotorelację z naszych rozgrywek.

Celem gry jest ułożenie kaktusa ze wszystkich elementów tak aby się nie przewrócił. Gdy zadanie jest wykonane następuje koniec gry bez wyłonienia zwycięzcy. Jeżeli komuś przy układaniu przewróci się kaktus przed ukończeniem budowy - przegrywa. Przy więcej niż dwóch graczach nie ma zwycięzcy, jest tylko przegrany :-)

Gra rozwija:
- logiczne myślenie,
- planowanie przestrzenne,
- koordynację wzrokowo - ruchową,
- koncentrację,
- komunikację
- oraz kontakty społeczne.

Gra przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życie

a teraz GRAJMY

Cel: ułożyć kaktusa  


W grę może grać od 1 do 4 graczy 
15 z 18 elementów posiadają "dziurki" do których wkłada się kolejne klocki budując kaktusa :-)
Ciemnozielone elementy posiadają trzy "dziurki, jasnozielone już tylko dwie :-)

 
To skupienie :-)Kaktus sprawdza się również jako gra dla jednego gracza - ułożenie finezyjnego kaktusa jest zawsze nie lada wyzwaniem :-)
Piękny, prawda :-)
Pomarańczowe elementy nie posiadają wyżłobień więc nie można na nich już nic wybudować :-)Żółte i czerwone klocki mają tylko po jednym otworze :-0


Wszyscy w naszym domu uwielbiamy grać w kaktusa, mamy zawsze pewność, że czas minie nam balansująco :-)


                              


Wpis w ramach projekty GRAJMY


#grajmy!


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie