Przejdź do głównej zawartości

Balansujący Kaktus Firmy Plan Toys - PROJEKT "grajmy"

Dzisiaj mam ogromny zaszczyt pisać moją pierwszą recenzję w ramach projektu "Grajmy".

Gra, którą postanowiłam opisać jako pierwszą, gości w naszym domu już ponad dwa lata, ale mino to nadal chętnie sięgamy po nią na półkę. 
Pięknie wykonane drewniane elementy, żywe kolory i proste zasady gry to cechy charakterystyczne gry "Balansujący Kaktus" firmy Plan Toys. Mowa o podstawie oraz 18 elementach z których należy wybudować kaktusa. Elementy są w 3 wielkościach i 6 kolorach. Brzmi banalnie :-). Problem w tym aby umieścić poszczególne elementy w taki sposób aby nie przewrócić kaktusa. Gracze układają elementy na zmianę po jednym wybranym przez siebie. Nie ma ustalonej kolejności ale pułapek jest kilka :-0
Ale o tym przekonacie się oglądając fotorelację z naszych rozgrywek.

Celem gry jest ułożenie kaktusa ze wszystkich elementów tak aby się nie przewrócił. Gdy zadanie jest wykonane następuje koniec gry bez wyłonienia zwycięzcy. Jeżeli komuś przy układaniu przewróci się kaktus przed ukończeniem budowy - przegrywa. Przy więcej niż dwóch graczach nie ma zwycięzcy, jest tylko przegrany :-)

Gra rozwija:
- logiczne myślenie,
- planowanie przestrzenne,
- koordynację wzrokowo - ruchową,
- koncentrację,
- komunikację
- oraz kontakty społeczne.

Gra przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życie

a teraz GRAJMY

Cel: ułożyć kaktusa  


W grę może grać od 1 do 4 graczy 
15 z 18 elementów posiadają "dziurki" do których wkłada się kolejne klocki budując kaktusa :-)
Ciemnozielone elementy posiadają trzy "dziurki, jasnozielone już tylko dwie :-)

 
To skupienie :-)Kaktus sprawdza się również jako gra dla jednego gracza - ułożenie finezyjnego kaktusa jest zawsze nie lada wyzwaniem :-)
Piękny, prawda :-)
Pomarańczowe elementy nie posiadają wyżłobień więc nie można na nich już nic wybudować :-)Żółte i czerwone klocki mają tylko po jednym otworze :-0


Wszyscy w naszym domu uwielbiamy grać w kaktusa, mamy zawsze pewność, że czas minie nam balansująco :-)


                              


Wpis w ramach projekty GRAJMY


#grajmy!


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)