Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Polecamy na święta: Mapy dla dzieci od ExpressMap

Dzisiaj mamy dla Was kolejny wpis z cyklu: co polecamy na prezent świąteczny dla Waszych pociech :-) Tym razem będzie coś dla miłośników map. Jednak to z czym dzisiaj do Was przychodzimy, to nie są zwyczajne mapy. Wydawnictwo ExpressMap wydało trzy przecudne pozycje, które zawierają sześć map i które nas zachwyciły. A powodów tego zachwytu jest kilka. Po pierwsze przecudna grafika. Każda z map to prawdziwy majstersztyk. I choć mapy z założenia zawierają sporą ilość różnorodnych informacji, tak te publikacje przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Po drugie jakość wykonania map jest bardzo dobra, papier jest gruby i dodatkowo zabezpieczony folią co nie tylko chroni przed zniszczeniem czy zabrudzeniem, ale także pozwala na pisanie po nich mazakiem suchościeralnym. Po trzecie pomysł na zastosowanie tzw. segmentów jest wręcz genialny, gdyż jedyne co do tej pory nie podobało mi się w składanych mapach, w tych zostały wyeliminowane całkowicie. Efektem jaki dał ten zabieg jest fakt, że nawet małe dzieci poradzą już sobie z ich złożeniem. Zalet map mogła bym wymieniać bez końca: duży format, funkcjonalność czy niebanalna tematyka to tylko kilka kolejnych. Dodam jeszcze tylko, że cała seria otrzymała wyróżnienie w prestiżowym konkursie Zabawka Roku 2017.  W skład cyklu wchodzą:
Pierwsza z map jaką chcę Wam po krótce omówić to Mapa Świata. Ta niezwykle bogato ilustrowana wersja zabiera jej odbiorcę w niezwykłą podróż i prezentuje różnorodność, jaka nie wątpliwie występuje na naszym globie. Spośród niemalże 500 ilustracje odczytamy informacje dotyczące flory i fauny poszczególnych regionów, poznamy kulturę i tradycje jak również style architektoniczne i dzieje danych regionów. Publikacja stanowi niezwykle bogate źródło wiedzy, którą z przyjemnością będą zdobywać dzieci poprzez analizowanie kolejnych jej fragmentów.  
Mapa przedstawiająca Świat Antyczny to podróż w przeszłość. Tym razem poznajemy świat, który istniał tysiące lat temu a tematem przewodnim jest Mitologia Grecka i Rzymska. Dodatkowo w tej mapie wyszczególniono dwa marginesy, na których umieszczono wiele ciekawostek, co świetnie uzupełnia informacje znajdujące się na mapie. Prawdziwa gratka dla miłośników Mitologii. 


Mapa Zwierzęta Świata to ponownie niesamowite źródło wiedzy, tym razem dotyczące różnorodności gatunków zwierząt jakie zamieszkują kulę ziemską. Kilkaset rysunków sprawia, że prawdziwy miłośnik fauny świata spędzi nad mapą długie godziny, które zaowocują zdobyciem na prawdę imponującej wiedzy. Dodatkowo, ta mapa została wzbogacona o Drzewo Rodowe Zwierząt.Na odwrocie mapy Zwierzą Świata znajduje się mapa obrazująca Świat Prehistoryczny. Ta mapa to niezwykłe źródło wiedzy, a każdy miłośnik dinozaurów, będzie nią oczarowany. Ponownie ogrom ilustracji i ponownie marginesy z ciekawostkami. 
Kolejna mapa przedstawia Układ Słoneczny. Podróż w otchłań przestworzy i odkrywanie największych tajemnic nauki z tą mapą to prawdziwa przyjemność. Dzieci studiując kolejne jej części poznają szczegóły dotyczące planet, komet czy księżyca. Dowiedzą się także wielu ciekawostek na temat sond, rakiet i sztucznych satelit. Pozycja zachwycie każdego, nie tylko miłośnika kosmosu. 


Ostatnia mapa prezentuje Drogę Mleczną. Ponownie temat kosmosu i jego tajemnic. Poza mnóstwem ilustracji znajdziemy na niej także dwa marginesy z informacjami na temat Drogi Mlecznej. 


Wszystkie trzy mapy były na naszej liście MUST HAVE od chwili gdy ujrzałam je po raz pierwszy. Cudne pozycje, którymi zachwycamy się wszyscy. Dlatego jeżeli nadal szukacie pomysłu, co ciekawego kupić Waszym pociechom na zbliżające się święta, to zdecydowanie polecamy Wam ten zestaw map, u nas są mega hitem a Ignacy spędza godziny na ich dogłebnym studiowaniu!!!
Mapy znajdziecie TUTAJ


Wpis powstał w ramach projektu: POLECAMY NA ŚWIĘTA

https://ikwdomowymzaciszu.blogspot.co.uk/search/label/Polecamy%20na%20%C5%9Bwi%C4%99ta%20%3A-%29Komentarze

 1. Świetne książki dla Małych Odkrywcow 👌👌

  OdpowiedzUsuń
 2. Super pomysł na prezent na nadchodzące święta :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne te mapy. Aż chce się wyruszyć w podróż po wiedzę 😉

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy nie widziałam takich map, ale super sprawa!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty