Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Cztery sekrety poznania liter i nut - Wydawnictwo Tadam

Dzisiaj będzie o dość nietypowej książce, której głównymi bohaterami są litery i nuty. Pomyślicie zapewne, że większość książek (wyjątkiem są obrazkowe, w których litery bardzo często nie występują) ma litery. I macie rację, jednak książka Wydawnictwa Tadam pod tytułem Cztery sekrety poznania liter i nut, jest wyjątkowa dlatego, iż to właśnie litery i nuty są głównymi bohaterami opowiedzianej w książce historii. Publikacja bardzo nas zaintrygowała, a po lekturze stała się pretekstem do gromkiej dyskusji. 
Z książki młody czytelnik dowiaduje się że na świecie znajduje się wiele dźwięków a ich znaczenie różni się od siebie w zależności od kraju czy regionu  świata. Jednak wszystkie mają swoje miasta i domy, gdzie przynależą, łączą się też w grupki, większe lub mniejsze nadając określone znaczenie. Są wśród nich literki małe i duże, kanciaste i podłużne, kolorowe i czarne, a co najważniejsze są źródłem przekazywania informacji.
.Cała koncepcja i pomysł na książkę są wręcz genialne. Lektura jest swoistą zachętą do poznawania i odkrywania świata dźwięków na który składają się słowa i muzyka. Stanowi także bardzo skuteczną motywację dla dzieci, które właśnie rozpoczynają przygodę z nauką czytania. Książka motywuje ich i zapewnia, że podróż, którą razem odbyli jest dopiero początkiem ich wielkiej przygody. 
Książka została bardzo ładnie zilustrowana przez Ingę Dagile. Każda strona jest zagadką do odkrycia dla dzieci. Całość świetnie współgra ze sobą zachęcając najmłodszych do wspólnej zabawy i odkrywania otaczającego ich świata.Książka, jak sam tytuł wskazuje, odkrywa przed czytelnikami cztery sekrety. Jakie, nie zdradzę, zachęcam abyście sami je odkryli wraz z Waszymi pociechami :-) 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo TADAM


Komentarze

 1. Ciekawa propozycja czytelniczo-edukacyjne, co ważne, bardzo przejrzysta oprawa graficzna. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Znamy już od jakiegoś czasu i nadal lubimy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa książka. Ileż łatwiej byłoby z taką książką.

  OdpowiedzUsuń
 4. WoW! Ta książka musi wpaść w moje ręce! Wspaniała! Mój syn na pewno będzie zachwycony. Jego marzeniem (jednym z wielu) jest nauczyć się czytać i pisać :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty