Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Co robi język za zębami? - PWN

Co robi język za zębami? Poprawna polszczyzna dla najmłodszych, to jedna z nowości jesiennych PWN-u. Książkę napisała Agata Hącia, która jest językoznawcą. Ponadto, możecie jej posłuchać w licznych programach i audycjach radiowych poświęconych językowi polskiemu. Publikacja jest niezwykle ciekawie opracowana, zawiera dużo różnorodnych zadań i ćwiczeń, w tym także ruchowych. Prosty język powoduje, iż lektura sprawdzi się już u nice starszych przedszkolaków oraz dzieci w wieku szkolnym. Całość została podzielona na pięć rozdziałów, które zostały bardzo przejrzyście opracowane. W treści książki zastosowano pogrubioną czcionkę w celu zwrócenia uwagi czytelnika na najistotniejsze kwestie. Poza wspomnianymi zadaniami i ćwiczeniami mamy tu także sporą ilość tabelek, w których usystematyzowano określone zagadnienia. Wszystko to sprawia ze układ książki jest bardzo czytelny a zawarta w niej wiedza łatwa do przekazania.  
Każdy z rozdziałów poświęcono innym tematom. I tak z pierwszego rozdziału dowiadujemy się jak powinno się właściwie artykułować głoski i słowa. Poświęcono także sporo uwagi prawidłowemu oddychaniu. Drugi rozdział poświęcono wyjaśnieniu znaczenia różnych słów. Wyjaśniono także ich pochodzenie, nie zapomniano także o zapożyczeniach z obcych języków, które obecnie są tak popularne i spotykamy je na co dzień. Kolejny rozdział zawiera bardzo zabawne wyjaśnienia wielu związków frazeologicznych. Czwarty, przedostatni rozdział to lekcja savoir vivre'u czyli młody czytelnik dowiaduje się co wolno, a czego nie wypada mówić i robić, uczy bycia grzecznym i kulturalnym. Ostatni rozdział to ogromna dawka wiedzy na temat polskiej gramatyki, która do najłatwiejszych nie należy. 
Całość została wzbogacona kolorowymi i zabawnymi ilustracjami Macieja Szymanowicza. Co robi język za zębami? to fenomenalna pozycja, której do tej pory brakowało na polskim rynku. Skierowana do najmłodszych, w zabawny i przystępny sposób przemyca ogrom wiedzy poprzez zabawę. Książka, która powinna znaleźć się w domowej biblioteczce każdego ucznia :-) 


Książkę znajdziecie TUTAJ


http://www.pwn.pl/Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty