Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Stajnia pod tęczą - Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Dzisiaj będzie o książce autorstwa znanej dziennikarki Katarzyny Dowbor oraz pisarza Marcina Kozioła. Stajnia pod tęczą. Czary na komary to pierwsza część serii, która opowiada losy przyjaciół zamieszkujących wspólnie stajnię. Akcja opowiadania toczy się wokół pewnej zagadki, której rozwiązanie zaskoczy każdego czytelnika. Książka wydana została przez Wydawnictwo Prószyński i S-ka. 
Pewnego ranka Niunio, jeden z głównych bohaterów, odkrywa że jego grzywa i ogon mają kolory tęczy. Jest to dość niezwykły widok, z uwagi na fakt, iż Nionio jest koniem. Wszyscy mieszkańcy stajni starają rozwikłać zagadkę, jednak bezskutecznie. W opowiadaniu przewija się także postać Pani Kasi oraz jej wnuczki. Nie można w tym miejscu nie doszukiwać się pierwowzoru postaci w osobie autorki i jej wnuczki.  Książka napisana jest bardzo lekkim i zrozumiałym dla młodego odbiorcy językiem. Ciekawa fabuła, wiele ciekawostek związanych o opieką nad koniami oraz bajecznie kolorowe ilustracje, to na pewno atuty tej książki. Ignacemu książka bardzo się spodobała, zainteresował się nawet jazdą konna i obecnie szukamy szkoły jazdy dla dzieci w naszej okolicy :-)
Stajnia pod tęczą to bardzo przyjemna lektura także dla początkujących czytelników. Spodoba się nie tylko miłośnikom zwierząt.

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Prószyński i S-ka


Komentarze

Popularne posty