Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Edukacyjne karty dla najmłodszych od Zu&Berry

Dzisiaj mija dokładnie miesiąc od kiedy w naszym życiu pojawił się nasz drugi skarb. Wspaniałe chwile za nami, pełne wzruszeń i pozytywnych emocji. Pierwsza kąpiel, pierwszy spacer i pierwsza wspólna zabawa. Muszę przyznać, że Nikodem wyjątkowo mocno upodobał sobie karty kontrastowe. Uwielbia leżeć i się im przyglądać, a dla nas jest to okazja to wspólnego odkrywania i poznawania siebie na wzajem. Jak zapewne większość z Was wie, jeszcze będąc w ciąży, zadbałam o to aby od pierwszych dni dostarczyć małemu odpowiednich bodźców do stymulacji rozwoju. Jednymi z takich właśnie pomocy naukowych są karty kontrastowe oraz karty z obrazkami Zu&Berry. Jest to nowa linia Trefla skierowana do najmłodszych odbiorców. 
   
Widzę kształty to zestaw 12 dwustronnych kart przeznaczonych dla dzieci od 0 do 6 miesiąca życia. Wszystkie obrazki są wyłącznie w biało - czarnych barwach i przedstawiają m.in. ptaszka, kwiatka, chmurę, misia, serce czy czy koło. Karty zostały związane sznureczkiem, dzięki czemu można je łatwo przekładać i nie ma obaw że się jakaś zgubi.  
Jak już wielokrotnie pisałam, niemowlęta rodząc się nie mają w pełni rozwiniętych komórek siatkówki oka, przez co obrazy, które widzą są nieostre i zamazane. Oglądanie kontrastowych obrazków wspiera rozwój tych komórek oraz powoduje tworzenie się połączeń nerwowych w mózgu. Ponadto ćwiczy skupienie i koncentrację. 
Zabawy z kartami kontrastowymi są bardzo atrakcyjną formą spędzaniu czasu dla maluszków. Ponadto to także okazja to budowania i pogłębiania więzi pomiędzy rodzicami a dzieckiem. Opowiadanie maluszkowi o tym na co właśnie patrzy, wymyślanie historyjek. Karty można przywiesić do wózka, rozkładać na podłodze lub łóżeczku. Można także starszemu maluszkowi dać je do ręki aby samo nimi manipulowało, ćwicząc jednocześnie motorykę małą.  Nikodem bardzo jest zainteresowany kartami i z ogromnym zaciekawienie się im przygląda. 

Widzę kolory to także zestaw 12 dwustronnych kart, które skierowane są do niemowląt od 3 do 12 miesiąca życia. W tym zestawie poza tradycyjnych biało - czarnym kontraście dodano do każdego obrazka jeden dodatkowy kolor. I tak mamy tu m.in. żółwia z zieloną skorupą, żaglówkę z niebieskim żaglem, konia z żółtą grzywą i ogonem oraz drzewo z czerwonymi jabłkami. Podobnie jak zestaw opisany powyżej tak i te karty zostały związane sznureczkiem. Ostatnim zestawem jaki chciałam Wam dzisiaj pokazać jest komplet 12 dwustronnych kart obrazkowych Poznaję zwierzęta przeznaczonych dla dzieci od 6 do 18 miesiąca życia. Każda karta przedstawia wybrane zwierzątko a na drugiej stronie widnieje podpis. Podczas zabawy maluszki poznają dwanaście zwierząt tym m. in. świnkę, konia, indyka, kozę, owcę czy pieska. Obrazki są wyraźne i dość duże, a same karty dość poręczne. Myślę że większość 6-miesięcznych maluszków spokojnie będzie w stanie samodzielnie nimi manipulować w rączkach.  
  
Seria Zu&Berry dla najmłodszych to bardzo atrakcyjne i dobre merytorycznie i jakościowo pomoce, które sprawdzą się także jako pomysł na prezent dla maluszka. U nas zestaw Widzę kształty sprawdza się fenomenalnie. Dwa pozostałe jeszcze czekają na odkrycie przez Nikodema, ale już niebawem pokażę mu kolejny komplet kart :-) Jestem przekonana, że podobnie jak z pierwszym, będzie nim bardzo zainteresowany. Karty Zu&Berry znajdziecie TUTAJ

Komentarze

 1. Takie karty czy książeczki kontrastowe są świetne, idealne dla maluchów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsza nauka jest taka przyjemna :) piękne zestawy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe karty. Pewnie są idealne dla małych dzieci

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale fajne, chyba kupie mojemu synkowi. Starsza córka miała podobne inne firmy

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne karty, dobrze, że w dzisiejszych czasach mamy w czym przebierać, jeśli chodzi o edukacyjne materiały dla dzieci!

  OdpowiedzUsuń
 6. Super karty.
  Dziecko ma na co popatrzeć

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty