Przejdź do głównej zawartości

Megaksięga i Ekstraksięga Zabaw dla każdego - Wydawnictwo Wilga

Jeżeli Wasze dzieci uwielbiają, tak jak Ignacy, różnego rodzaju łamigłówki, łączenie kropek, odnajdywanie prawidłowej drogi w labiryncie, czy zwyczajnie czerpią przyjemność z kolorowania, to mamy dla Was dwie świetne pozycje. Megaksięga zabaw dla każdego oraz Ekstraksięga zabaw dla każdego to publikacje wydane przez Wydawnictwo Wilga i zawierają dziesiątki przeróżnych zadań, które u nas okazały się hitem i nie ma już mowy o jesiennej nudzie.  
Obie pozycje wydane zostały w formie broszurowej i zawierają dużą ilość zadań, przez co są dość pokaźnych rozmiarów. Z początku obawiałam czy takie rozwiązanie okaże się praktyczne i wygodne przy uzupełnianiu kolejnych stron. Jednak moje obawy były bezzasadne, gdyż nie stanowi to żadnego problemu. Różnorodność zadań sprawia, że Ignaś spędza przy książkach sporo czasu i nie nudzą mu się a podane z tyły prawidłowe odpowiedzi pozwalają na sprawdzenie poprawności wykonanych zadań. 


Podczas zabawy z Mega- i Ekstraksięgą dzieci ćwiczą:

- motorykę małą,
- logiczne myślenie,
- koordynację oko - ręka,
- planowanie ruchów ręki,
- precyzję ruchów,
- pamięć,
- koncentrację,
- cierpliwość,
- oraz kreatywność.
Obie pozycje z całą pewnością są godne polecenia. Zapewniają rozrywkę i naukę w jednym. Idealne na jesienne i zimowe wieczory spędzone przy cieple kominka :-) 


Książki znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Wilga


Komentarze

  1. Zabawy na całą zimę starczy. Ładne książeczki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna! Córka zawsze lubiła takie zadaniowe książeczki :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)