Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Galaktyczni Zdobywcy - Wydawnictwo Zielona Sowa

Galaktyczni zdobywcy to kolejna świetna gra, jaka nie dawno ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa. Podobnie jak gra Kontynenty, o której nie dawno pisałam, tak i ta zawiera dwustronną planszę oraz dwa warianty różnych gier. Gra przeznaczona jest od 2 do 4 graczy w od 6 roku życia. 


W pudełku znajdziemy:

- dwustronną planszę,
- 50 kart zagadek,
- 32 puzzle - planety,
- 4 pionki,
- 20 dwustronnych żetonów Zdobywców,
- 1 żeton Pytania,
- kostkę,
- oraz instrukcję.
Celem gry jest jak najszybsze ułożenie swoich planet. Dokonać tego można prawidłowo odpowiadając na pytania z kart zagadek. Zwycięzcą (w zależności od ilości graczy) zostaje osoba, która jako pierwsza ułożyła swoje planety, lub ta, która po zakończeniu gry odwiedziła najwięcej planet. 
Same zasady gry są dość proste. Po rozłożeniu planszy, potasowaniu i odłożeniu na wskazane miejsce kart zagadek, podzieleniu puzzli na 8 odrębnych stosów, wybraniu przez graczy swoich puzzli początkowych oraz wybraniu pionków i ustawieniu żetonu Pytania na polu numer jeden, pozostaje jeszcze tylko wybrać spośród graczy tzw. Prowadzącego grę i można rozpocząć swoją misję.  
Prowadzący grę bierze dla danego gracza (który wykonuje swój ruch) kartę zagadkę. Jeżeli na karcie są pytania, odczytuje jedno z nich (zgodne z kolorem danej rundy). Jeżeli gracz udzieli prawidłowej odpowiedzi, kładzie jeden ze swoich początkowych puzzli na wyznaczonym na planszy miejscu. Natomiast jeżeli odpowie źle, to nic się nie dzieje. Ze stosu można wylosować także kartę z ciekawostką oraz z deszczem meteorytów. Przy pierwszej gracze mogą wykonać takie same akcje jak przy karcie zagadce, natomiast przy drugiej nic się nie dzieje. 

W kolejnych rundach prowadzący za poprawną odpowiedź wręcza graczom kolejne puzzle pasujące do tych znajdujących się już na planszy. Gracze nie mogą dokładać elementów do nie swoich planet. Po ułożeniu całej planety zawodnik oznacza ją jako zdobytą, kładąc na niej żeton Zdobywcy.


Drugą wersją gry są Galaktyczne warcaby. Tutaj zasad chyba nie muszę opisywać :-) Choć dodam, że w instrukcji określono także nico inne zasady niż przy tradycyjnych warcabach, mianowicie zadaniem graczy jest przeprowadzenie do bazy, na tyły wroga trzech swoich statków kosmicznych :-) Czy nie brzmi to fascynująco :-) I zapewniam Was, że podczas rozgrywki tak właśnie jest :-) 


Galaktyczni Zdobywcy to świetny zestaw gier dla nieco starszych przedszkolaków jak i uczniów szkoły podstawowej. Zapewniam Was, że podczas wykonywania swoich misji dzieci będą świetnie się bawić, zdobywając jednocześnie wiedzę. Kolejna genialne połączenie nauki i zabawy. Jeżeli zastanawiacie się czym obdarować Wasze pociechy na te święta, to mam nadzieję, że podsunęłam Wam pomysł :-) 


Grę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona SowaKomentarze

  1. Przyznam szczerze, że to dość ciekawa gra... Najbardziej podoba mi się ta kosmiczna wersja tradycyjnych warcab ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kolejna fajna propozycja na świąteczny prezent, nauka i zabawa w jednym.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty