Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Clementoni dla najmłodszych

Jeżeli macie w domu maluszki w wieku od 2 do 4 lat to dzisiaj mam coś dla Was, a raczej Waszych pociech. Dwa genialne zestawy, które idealnie wpisują się w idee nauki poprzez zabawę. Firma Clementoni posiada w swojej ofercie bardzo szeroki wybór równego rodzaju gier, układanek i puzzli dla najmłodszych. W parze z ciekawymi zabawkami idzie także wysoka jakość ich wykonania. Wszystkie zestawy z jakimi do tej pory mieliśmy styczność (a było ich sporo) spełniały nasze wymagania, a te nie są niskie. Dzisiaj pokażemy Wam dwie zabawki którymi uwielbia bawić się Szymuś, dwuletni kuzyn Ignasia :-) A będą to Kolory i kształty oraz zestaw puzzli dwuczęściowych Alfabet. 
Pierwszy zestaw, Kolory i kształty składa się z czterech plansz oraz szesnastu plastikowych kształtów. Zadaniem dziecka jest odpowiednio dopasować elementy do otworów znajdujących się na planszach. Podczas tych (z pozoru) dość prostych czynności dzieci ćwiczą nie tylko umiejętności motoryczne, koordynację oko - ręka, logiczne myślenie, planowania ruchów ręki czy koncentracje ale także uczą się o otaczającym je świecie, dostrzegają różnice oraz uczą się samodzielności. Nie zapominajmy także o kreatywności i wyobraźni, które mają tutaj ogromne pole do popisu. Dzieci podczas swobodnej zabawy nabywają wiele bardzo istotnych umiejętności, które z powodzeniem wykorzystają w przedszkolu a później w szkole. 
Gdy dziecko nieco podrośnie zestaw można wykorzystać jako tzw. pierwszą grę, loteryjkę, w której to dzieci będą miały za zadanie jako pierwsze uzupełnić swoją planszę kształtami. 
Drugą grą jaką dzisiaj Wam prezentujemy jest Alfabet, czyli zestaw składający się z sześćdziesięciu elementów z których 30 zawiera dany obraz oraz słowo a drugie trzydzieści pierwszą literę danego wyrazu. Podobnie jak w przypadku wyżej opisanej gry, tak i tutaj mamy bardzo proste zasady. Dzieci dopasowują pierwszą literę danego wyrazu do obrazu. Dzięki odpowiednim wcięciom nasze maluszki same mogą sprawdzić poprawność wykonanych zadań. Po raz kolejny mamy wspaniałe połączenie zabawy z nauką. Dzieci przy wsparciu rodziców mogą nauczyć się rozpoznawania i nazywania liter a z czasem czytania. 
Podczas zabawy tym zestawem dzieci także ćwiczą wiele umiejętności. Począwszy od manualnych, logicznego myślenia i koordynacji oko - ręka, poprzez czytanie i pisanie, aż po    kompetencje społeczne, pamięć i kreatywność. Prezentowane przez nas dzisiaj zabawki to idealne pozycje dla maluszków. Bawią i przy okazji uczą wielu umiejętności a wspólnie spędzony  czas dziecka z rodzicami, jest najważniejszy dla młodego człowieka. Dlatego jeżeli macie w domu maluszki to polecamy Wam powyższe zestawy, na pewno Wasze pociechy pokochają je tak samo jak Szymuś :-) 


Gry znajdziecie TUTAJ i TUTAJ
Komentarze

 1. Idealny prezent dla naszych pociech!
  Nauka i zabawa w jednym! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubimy zabawki edukacyjne, chyba musimy wypróbować :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne zabawki, clementoni ma bardzo fajną ofertę zabawek edukacyjnych 👌👌

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam dwuletniego Siostrzeńca i właśnie myślę nad prezentem gwiazdkowym dla niego... Muszę dokładniej przyjrzeć się ofercie tej firmy :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty