Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Poczytaj ze mną - Wydawnictwo Egmont

Nasza domowa biblioteczka obfituje w sporą ilość pozycji przeznaczonych dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę ze słowem drukowanym. Nie raz już prezentowałam różnego rodzaju serie i elementarze. Dzisiaj przyszła kolej na jeden z ciekawszych w naszej opinii zestawów dostępnym na rynku. Mowa będzie o cyklu książeczek Poczytaj ze mną wydawanej przez Wydawnictwo Egmont. Czym ta seria wyróżnia się na tle tak dużej konkurencji? Przede wszystkim faktem, iż sięgając po kolejne pozycje mamy do czynienia z różnymi gatunkami literackimi, w które obfituje magiczny świat literatury. I tak spośród jedenastu ukazanych się tytułów znajdziemy tam baśń, epos, fantasy, kryminał, bajkę, reportaż czy powieść przygodową. Cała paleta gatunków literackich, dzięki czemu młody czytelnik zapraszany jest to fantastycznego świata w którym króluje wyobraźnia.    
Obecnie posiadamy siedem książek z serii, jednak dzisiaj przybliżymy Wam trzy najnowsze pozycje, które wiosną ukazały się na rynku. Mowa będzie o następujących tytułach:

- O Srebrnej łyżeczce Justyny Bednarek,
Gdy pada deszcz. W jaskini goblinów Zofii Staneckiej
- oraz Pieśń o Sowie Jarosława Górskiego.  


Pieśń o Sowie to epos napisany przez Jarosława Górskiego. I mimo, iż na początku nie była do końca przekonana czy ten rodzaj literatury spodoba się sześciolatkowi, tak po lekturze wiedziałam, ze był to świetny wybór. Historia Mądrej Sowy, która ratuje las i jej mieszkańców przed okrutnymi rządami Burego Misia napisana została wierszem i w sposób jasny i zrozumiały dla młodego adepta czytelnictwa. Gdy "...łaskawy i hojny dawca pracy..." wydał rozporządzenie zakazujące ptakom spania oraz obligujące je do składania podwójnych danin z puchu, jajek i strojnych piór w lesie rozpoczyna się walka o przetrwanie. Na szczęście mądrość doświadczonej Sowy pozwala na zaprowadzenie dawnych zasad.        

Kolejna pozycja jest kontynuacją ukazanej się wcześniej pozycji Zofii Staneckiej zatytułowanej Gdy pada deszcz. Przejście. Przyznam szczerze, że Przejście było pierwszym tytułem z serii jaką nabyliśmy a powodem była sama autorka i nasze zamiłowanie do jej twórczości. Podobnie jak przy wielu wcześniejszych tytułach tak i tym razem nie zawiedliśmy się. Przygody małej Gai, która w pewna deszczową noc odkrywa tajemnicę swojej sąsiadki i trafia do magicznego świata w którym znajduje się Las Goblinów. W drugiej części W jaskini goblinów, zaprzyjaźnione już sąsiadki po raz kolejny postanawiają wybrać się do magicznego zamku i ponownie przejść do równoległego świata Goblinów. Jednak tym razem w ślad za nimi wyrusza jej starszy brat Feliks. Niestety nieświadomy zagrożenia jakie na niego czyha, z łatwością daje się schwytać Naczelnemu Goblinów. Oczywiście może liczyć na pomoc Gai, Roweny oraz pas Niall'a. Jedna czy uda im się uwolnić zakładnika i bezpiecznie powrócić do domu? Mam nadzieje, że sami się o tym przekonacie. 


Na sam koniec pozostawiłam pozycje Justyny Bednarek zatytułowaną O srebrnej łyżeczce. Jest to przypowieść, która swym początkiem przypomina biblijną historię stworzenia świata. Gdy stwórca niemalże dokonał swego dzieła, postanowił na koniec stworzyć Państwa Lahmanów, którym podarował wyjątkową srebrną łyżeczkę, która ma im służyć jako narzędzie do zaprowadzenia ładu i porządku w pełnym nieporozumień i awantur świecie. Dzięki łyżeczce rodzina przeżywa szereg niesamowitych przygód, a łyżeczka staje się najlepszym przyjacielem i nierozłącznym kompanem ich syna Dawida. Jednak czy łyżeczka, która została podarowana w określonym celu, spełni swoje zadanie? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie podczas lektury  tej pięknej przypowieści.  


Podsumowując prezentowane dzisiaj pozycje z serii Poczytaj ze mną muszę wyrazić swój podziw dla wszystkich autorów którzy podjęli się tak ambitnego zadania. Wszystkie znane nam pozycje wyróżniają się nie tylko oryginalna tematyką ale także szatą graficzną, która jest mistrzostwem. W najbliższym czasie mamy w planach zakupić brakujące tytuły i cieszyć się pięknem i różnorodnością gatunków, a Wam serdecznie polecamy całą serię i życzymy miłej lektury :-)


Książki znajdziecie TUTAJ

Komentarze

 1. Fajnie, że zamieściłaś tyle zdjęć, dzięki temu niejako osobiście mogłam zajrzeć do książek. Co do wydawnictwa Egmont, to od jakiegoś czasu faktycznie ma coraz więcej ciekawych publikacji dla najmłodszych i jak widać po Twoim wpisie szykują nowe niespodzianki. My również, tak jak Ty uwielbiamy ich książki.
  Pozdrawiam Wiecznie Zaczytana z W Molikowie

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam tę serię! Nasz ulubiony tytuł to "Po co komu mamut?":)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakiś czas temu sprezentowaliśmy książeczki z tej serii chrześniaczce i była zadowolona. Podoba mi się, że poszczególne tytuły mają różnorodną tematykę.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty