Przejdź do głównej zawartości

Brain Master 3 w 1 puzzle - Gra logiczna - PROJEKT "Grajmy"

Zestaw puzzli składający się z 13 elementów o różnych kształtach i kolorach oraz pudełko w których powinny się zmieścić. To zestaw Brain Master od firmy NEW ENTERTAINMENT, który daje ponad 100 różnych możliwości umieszczenia ich w pudełku. 
Zadaniem gracza jest takie umieszczenie wszystkich 13 elementów w pudełku aby idealnie do niego pasowały. I choć może to brzmieć dla niektórych banalnie, wbrew pozorom nie jest to taka prosta sztuka. Ignaś puzzle ma od kilku miesięcy i z pasją stara się je układać. Raz lepiej raz gorzej, czasami uda się je wszystkie zmieścić do pudełka, częściej nie ale wszystko jeszcze przed nim, zważywszy że gra przeznaczona jest dla dzieci od 8 roku życia   :-)

Gra daje kilka możliwości różnych zabaw. Poza samym ułożeniem elementów w pudełku, można jeszcze skorzystać z proponowanych w dołączonej do zestawu książeczce innych propozycji wykorzystania elementów gry.

I tak gra daje możliwość ćwiczenia analizy i syntezy wzrokowej dzięki odwzorowywaniu układów w pudełku :-) (są to przykładowe wzory możliwości ułożenia ale z powodzeniem wykorzystujemy je do ćwiczeń odwzorowywania).
Książeczka zawiera 18 wzorów


Następnie można wybrać jeden z 20 obiektów i je ułożyć :-)


BYK :-)


Ponadto podana jest instrukcja krok po kroku jak przy użycie wszystkich elementów ułożyć sześcianJedna z naszych propozycji to wyszukanie wśród obiektów takiego, który może "stać" i wybudowanie go w przestrzeni.


Ostatnią propozycją jest wybudowanie obiektów widzianych tylko w kolorze czarnym. Jest to najtrudniejsze z zadań do którego Ignacy jeszcze nie doszedł (podjął jedną próbę, ale na dzień dzisiejszy, zdecydowanie za trudne są te układy).


Wszystkie propozycje układów


Wszystkie pokazane możliwości rozwiązania puzzli.


Bardzo ciekawa gra dla wszystkich miłośników łamigłówek i gier przeznaczonych dla jednego gracza.

Wpis powstał w ramach projektu  ‪#‎grajmy‬,


Komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.