Przejdź do głównej zawartości

Kolory Skojarzenia Od Adamigo - PROJEKT "grajmy"

Dzisiaj pokażę Wam bardzo fajną i przyjemną grę edukacyjna KOLORY SKOJARZENIA polskiej firmy adamigo. Zestaw zawiera 70 plakietek o wymiarach 4,3 X 4,3 cm. Połowa kart zawiera rysunki, a druga połowa zawiera skojarzenia do rysunków.
Grać można na dwa sposoby:

1. Rozkładamy wszystkie plakietki obrazkami do góry a zadaniem dziecka jest odnaleźć skojarzenia do rysunków (wersja dla jednego gracza).

2 Druga wersja to gra w memo. Odwracamy plakietki obrazkiem do dołu. Dziecko wybiera dwie plakietki szukając pary (rysunku i skojarzenia). Jeżeli uda mu się znaleźć parę zatrzymuje ją, Jeżeli nie znajdzie pary odkłada karty zapamiętując ich położenie. Następnie kolejny gracz wybiera plakietki. Gra toczy się, aż wszystkie plakietki zostaną połączone w pary. Wygrywa gracz, który zdobędzie więcej par.  

Gra rozwija:
- analizę i syntezę wzrokową,
- uczy abstrakcyjnego myslenia,
- ćwiczy koncentrację,


Wpis powstał w ramach projektu  ‪#‎grajmy


Komentarze

  1. Wygląda ciekawie, nie znałam tej gry. Ciekawe, czy jest coś podobnego tylko z pojazdami, bo mój syn odmawia współpracy, jeśli zabawa nie ma związku z autami albo pociągami ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie widziałam takiej gry w wersji z samochodami. Ale mamy tej samej firmy inną układankę z samochodami. Postaramy się ją pokazać w najbliższym czasie :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Łapacz snów - pomysł na ozdobę do dziecięcego pokoju od GraweLove + K O N K U R S

Lada dzień powitamy na  świecie naszego drugiego synka :-) Jak mogliście się przekonać czytając nasz blog, przygotowania na ten dzień trwają już kilka ładnych miesięcy :-) Większość już przygotowana, pozostało jeszcze tylko kilka szczegółów, w tym dokończyć dekorowanie pokoju młodego. Jak tylko wszystko będzie gotowe, na pewno pokażemy Wam go w całej okazałości. Jednak zanim to nastąpi, zdradzimy kilka szczegółów i pokażemy Wam co między innymi będzie zdobiło ściany w pokoju Nikodema. Pierwszą ozdobą, którą chciałam Wam pokazać jest przepiękny łapacz snów w wygrawerowanym jego imieniem. Jeżeli chcecie wiedzieć gdzie takie cuda powstają, to odsyłam Was na stronęGraweLove, gdzie znajdziecie nie tylko łapacze snów, ale także wiele innych ozdób i gadżetów.