Przejdź do głównej zawartości

Dotykowe Domino Firmy Haba - PROJEKT "grajmy"

Udział w projekcie ‪#‎grajmy‬  do którego dołączyliśmy niedawno, sprawia nam ogromną frajdę. Dlaczego? Bo gramy od dawna w przeróżne gry, a dzięki projektowi sięgamy po egzemplarze już troszkę zapomniane, które są z nami już dłuższy czas, z których Ignacy już "wyrósł" a dzięki programowi powracamy do nich z ogromną radością i sentymentem :-)

Dzisiaj pokażemy Wam grę "Dotykowe Domino" firmy Haba. Co zawiera pudełko:
- 27 drewnianych elementów w trzech kolorach,
- woreczek, 
- instrukcję.Gra przeznaczona jest dla dzieci od lat 4 więc zasady gry są bardzo łatwe. Każdy z elementów po dwóch stronach ma inne zakończenie. Celem gry jest dopasować do siebie elementy tak aby połączone tworzyły ciąg. Zadanie utrudnia troszkę woreczek ponieważ to w nim podczas gry znajdują się  klocki, a celem graczy jest poprzez dotyk rozpoznać brzegi elementów i wyciągnąć odpowiedni. Gra wspaniale rozwija zmysł  dotyku. A dzięki pięknemu i starannemu wykonaniu elementów gry, jest również miła dla oka. 

Polecamy wszystkim pasjonatom gier planszowych

WPIS NIE JEST SPONSOROWANY, WSZYSTKIE ZAWARTE W NIM OPINIE SĄ MOIMI PRYWATNYMI  

Nasza rozgrywka :-) (nasz oryginalny woreczek od gry zaginął w akcji, więc używamy innego)Dla młodszych można elementy wyciągnąć z woreczka i mogą układać przeróżne konstrukcję a klocków. Ignacy uwielbiał swego czasu :-) i dziś miął radochę :-)Wpis w ramach projektu ‪#‎grajmy‬ 

Komentarze

 1. naprawdę domino macie świetne, pierwszy raz takie widzę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki, kiedyś wyszperałam w jakimś sklepie internetowym. Ignacy spędził przy tej grze dużo godzin, więc wiem, że było warto :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Haba kojarzy mi się z grami trwałymi, drewnianymi i.. drogimi
  w tym przypadku, jak widzę, niezniszczalność i nie gasnąca fascynacja - bezcenne!
  pomysłowa zabawka

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękujemy :-), bardzo lubimy drewniane zabawki i gry. Są trwałe i ponadczasowe :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wyglada, ze gra naprawdę ciekawa.
  Musze przyznać, ze nigdy takiej nie widziałam :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nam bardzo się podoba, synek od ponad 2 lat grywa z wielką pasją :-)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)